Szépkorúakat köszöntött a polgármester
A 90 éves Domsa Györgyné, Berti néni 7 hónaposan, koraszülöttként 1930. 07. 24-én született. Édesanyja háztartásbeli volt, édesapja üveges, képkeretező kisiparosként dolgozott. 7 gyermekes családban második gyermekként született, testvérei közül már csak a 77 éves öccse él, aki még mindig aktív dolgozó. A családban senki sem élt meg ilyen magas kort, édesanyja 87 évesen hunyt el. Tanulmányait Szombathelyen végezte, a közgazdasági technikumban érettségizett. Az ÉPSZÖV dolgozója volt nyugdíjazásáig. 1951-től alapító tagja volt az építkezésekkel foglalkozó szövetkezetnek. Számlázó majd pénzügyi csoportvezető volt. 1986-ban ment nyugdíjba. Nyugdíjazása után még néhány évet dolgozott a munkahelyén, 4 órás munkakörben.
1971-ben ment férjhez, férje műszaki ellenőr volt a VASBER beruházási vállalatnál, ő 1996-ban hunyt el. 1951 óta laknak a családi házban. Berti néni elmesélte, hogy szívesen süt-főz otthonában, és kisebb háztartási munkákat is elvégez.
Csonka János még áprilisban töltötte be a 90. életévét, de a koronavírus-járvány miatt a személyes köszöntés elmaradt, így ezt most lehetett csak pótolni. János bácsi az általános Iskoláit Szentléránton végezte, majd cipésznek tanult. Hosszú időre bevonult katonának. Katonai szolgálatát Lillafüreden és környékén töltötte. Leszerelése után hazajött Szombathelyre, és a Cipőgyárban kezdett cipészként dolgozni. Miután a cipő készítésének minden fázisát megtanulta, beugróként is dolgozott, helyettesítve távollévő munkatársait. Munkahelyén megbecsülték, több alkalommal kapott kiváló dolgozó kitüntetést. Feleségével a gyárban ismerkedett meg, aki betanított munkásként dolgozott. 1955-ben összeházasodtak. Mindketten a cipőgyárból mentek nyugdíjba megbecsült dolgozóként. Hosszú éveken át önkéntes tűzoltóként is dolgozott cipőgyári munkája mellett. Fia műszaki eladóként dolgozik, lánya nyugdíjas. János bácsi örömmel mesélte, hogy szeret tévét nézni, újságot olvasni, és szívesen főzöget. Nagyokat sétál, családjával, unokáival nagyon sokat van együtt, látogatják, és ő is felkeresi őket.
Horváth János 1930-ban született Oroszváron. Elemi és középiskoláit Győrben végezte. 1950-ben érettségizett a Győri Tanítóképző Líceum tagozatán. Már fiatal korában szeretett rajzolni, ezért a győri Vagon- és Gépgyár szabadiskolájában Tóvári Tóth István vezetésével készült fel a budapesti Képzőművészeti Főiskola felvételi vizsgájára. Tanulmányait 1950-1954-ig folytatta. Főiskolai mesterei Hincz Gyula, Barcsay Jenő, Végvári Lajos és Rabinovszky Máriusz voltak. Tanári munkásságát 1954 őszén a sárvári tanítóképzőben kezdte, majd az intézet áthelyezése után Kőszegen, 1958-tól pedig Szombathelyen a Felsőfokú Tanítóképzőben folytatta. Az 1960-as évek második felétől a Pécsi Tanárképző Főiskola rajz tanszékének szombathelyi konzultációs központját vezette. 1960 óta tagja a Magyar Képzőművészeti Alapnak, 1969-től a Magyar Képzőművészeti Szövetségnek. Képzőművészként számtalan egyéni kiállítása volt az országban.
Fotó: szombathely.hu
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.