Szülőket segítő könyvtár jött létre Szombathelyen
Könyv a különböző dühkezelési technikákról, az érzelmi biztonságról, az ADHD-ról, és arról, hogyan kell jól szeretni a gyermeket. Ehhez hasonló kötetek és szakkönyvek kerültek fel a Szülősegítő könyvtár polcaira.
Az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségének vasi szervezete közel 600 ezer forintot nyert a Schlachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet pályázatán szülősegítő szolgáltatások megvalósítására. Ennek részeként hozták létre a könyvtárat elsősorban fogyatékossággal élő gyermekeket, fiatalokat nevelő szülők, hozzátartozók részére, akik mindennapi problémáik enyhítéséhez, megoldásához kaphatnak hasznos tippeket a kiadványokból.
Németh Klára, a Vas vármegyei ÉFOÉSZ elnöke elmondta, napjainkban aktuális az önfejlesztés, a személyiségfejlesztés. A könyvek segítségével elmélyedhetünk a személyiségünk rejtelmeiben, és egy nehezebb élethelyzetben, a megszokottól eltérő családi helyzetben segítséget jelenthetnek ezek a kiadványok.
Emellett több szakkönyv is sorakozik a polcokon. Nemcsak az érintett szülőket várják, hanem az érdeklődő szakembereket is. Az elnök hozzátette, önkéntesen elkezdték a rendelkezésükre álló szociális területet érintő szakkönyvekkel is bővíteni a kínálatot. Ez az összeg arra volt elég, hogy elkezdjék a könyvtár működtetését, létrehozzák az alapokat. Remélik, hogy a jövőben majd ki tudják bővíteni.
Az anyagi lehetőségektől függően a későbbiekben gyarapítani szeretnék az állományt, például témába vágó szépirodalommal is. Jelképes, 1000 forintos tagsági díj ellenében, olvasójeggyel lehet kikölcsönözni a könyveket hétfőtől csütörtökig 9 és 15, valamint pénteken 8 és 13 óra között a FÉHE 11-es Huszár út 116. szám alatti központjában. A pályázat részeként önsegítő csoportot indítanak az érintett szülők részére, de szupervizor vezetésével egyéni foglalkozásokra, beszélgetésekre is lehetőség lesz.
Forrás: SZTV
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.