2024.10.18., péntek  •  Lukács napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: a Kőszeg a Gencsapáti, a Szeleste a Bozsok orra alá tört borsot, hetet rúgott a listavezető Gérce

Az Alsóújlak a Mersevátot, a Kemenesalja a Répcelakot győzte le 3-1-re. A Lukácsháza, valamint a Pecöl egyaránt 3-0-s sikert aratott, míg a Boba 5-1-re verte a Kemenesmagasit.

SCHOTT Lukácsháza SE - Elektromol-Spari FC 3-0 (1-0)     Lukácsháza, vezette: Pungor

Lukácsháza: Bán - OSZTROSITS, Lipics, Vörös (Toldi, 56.), Döbör (KRANCZ, 46.), Mester, Bősze, Dan (Németh, 67.), Horváth (ÁGOSTON, 46.), Rozmán, Gombás (Gyüre, 67.)

Spari: PUNGOR - Neubauer, Szalai, Varsányi, Pulai, Pados, MAJTÉNYI, Mészáros (Holdosi, 60.), Sipos, Dienes, Szabó

Gólszerzők: Rozmán 23., Bősze 61., Gombás 62.

A házigazda az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést és az egész mérkőzés folyamán óriási fölényben futballozott. Az első félidei gyengébb játéka után a másodikban már jobban focizott a hazai együttes, ami gólokban is meglátszott. A védekezésre berendezkedő vendégek becsülettel küzdöttek, a lukácsházi csapat végig kézben tartotta a mérkőzést és megérdemelt győzelmet aratott.

Répcelaki SE - Kemenesalja FC 1-3 (1-1)     Répcelak, vezette: Ódor

Répcelak: Antoni - Kiss, Gallen A., Csontár, Németh D. (Tóth, 80.), Németh B., Pinezits (Malomsoki, 65.), Baán, Gallen I., Németh G., Krétai

Kemenesalja: Kovács - Szakál, Czöndör (Bodor, 86.), Manganelli. Binder (Őri, 74.), Kóbor (Németh, 74.), Balázsi, Erdélyi (Horváth, 56.), Lőrincz, Varga, Ölbei

Gólszerzők: Németh B. 6., ill. Czöndör 2 (46., 62.), Balázsi 92.

Hiába volt meg hamar a hazai vezetés és hiába alakított ki kontrák után gólhelyzetet az első félidőben a Répcelak, nem sikerült több gólos előnyt kiharcolni, a vendégek pedig éltek a kínálkozó helyzetekkel és megérdemelt győzelmet arattak.

Kőszegi Lóránt FC - Gencsapáti KSE 5-2 (3-0)       Kőszeg, vezette: Koronczai

Kőszeg: Puporka - Kiss, Fehér, Szolyák, Marti, Varga Sz. (Horváth, 85.), Kovács, Réti, Varga D., Mézer (Őri, 75.), Rácz

Gencsapáti: Horváth - Kovács, Sulyok, Soldatenko, Iker, Fülöp (Németh, 83.), Bokor, Tóth (Varga, 60.), Egyed (Janzsó, 69.), Sátori, Mucza (Szakács, 83.)

Gólszerzők: Réti 3 (11., 30., 79.), Szolyák 2 (17., 46.), ill. Soldatenko 2 (71., 87.)

A Kőszeg erre a találkozóra is átmentette remek formáját és 5-2-re felülmúlta a Gencsapáti együttesét. A hazaiak ezzel zsinórban harmadik mérkőzésükön hagyták el győztesen a játékteret.

Bozsoki SE - Szeleste-Pósfa SE 2-3 (1-0)        Bozsok, vezette: Füst

Bozsok: Szenteleki - Bigner, Kratochwill, Nagy (Iker, 83.), Németh, Marti (Szalai, 60.), Varga, Kovács, Kaposi (Kalmár, 60.), Tompek, Kiss

Szeleste-Pósfa: Gombor - Vajda, Kovács (Horváth E., 83.), Fülöp, Molnár, Baranyai, Nagy, Kiss, Szele (Pethő, 64.), Horváth L., Földi (Pataki, 73.)

Gólszerzők: Marti 26., Varga 84., ill. Baranyai 48., Vajda 2 (74., 90.)

A hazaiak irányítottak az első félidőben, helyzeteket alakítottak ki,  a 26. percben pedig Marti egy formás támadás végén meg is szerezte a vezetést számukra. A második félidő vendég góllal kezdődött, majd ezt követően lépéselőnybe is került a Szeleste. Erre még volt válaszuk a bozsokiaknak, viszont a 90. percben szerzett vendég találatra már nem. A Szeleste rengeteget tett a győzelemért, nem érdemtelenül vitte el a három pontot az eléggé érdekes jellegű mérkőzésen.
Ezzel megszakadt a hazaiak tavaszi, történelmi veretlen menetelése.

Boba Sportegyesület - Kemenesmagasi FC 5-1 (1-0)     Boba, vezette: Elek

Boba: Fábián (Deutsch, 84.) - Kovács, Fodor, Szabó, Dákai, Gorácz, Horváth, Kecskés (Borsodi, 80.), Szigeti (Porkoláb, 80.), Nagy (Géczi, 6.), Magyar (Kozári, 80.)

Kemenesmagasi: Kelemen - Koronczai (Balogh, 57.), Bándoli, Poós (Molnár Zs., 86.), Horváth (Király, 80.), Csite, Palotai, Csempesz (Veszprémi, 57.), Kerekes, Kopházi, Molnár T.

Gólszerzők: Kecskés 3 (39., 67., 72.), Gorácz 49., Magyar 60., ill. Szabó 70. (öngól)

A hazaiak a triplázó Kecskés Marcell vezérletével magabiztosan tartották otthon a három bajnoki pontot.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Sé Honvéd SE 7-0 (4-0)      Gérce, vezette: Szabó III.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi (Lengyel, 82.) - Lakatos, Máthé, Lerik (Németh, 46.), Mórocz, Major, Kövesdi A. (Kovács, 67.), Nunkovics, Csonka, Kövesdi D. (László, 72.), Németh

Sé: Papp - Kiss Mihály, Séfer, Kalmár, Dénes, Nemes (Földi, 82.), Fichtacher (Lendvai, 58.), Szalay, Márton (Pados, 77.), Kiss Máté, Sümegi (Medve, 46.)

Gólszerzők: Major 3., Mórocz 3 (5., 34., 83.), Lerik 13., Máthé 2 (79., 81.)

Kiállítva: Kalmár 64. (Sé)

A gérceiek meg sem álltak hét gólig, fölényes győzelmükkel pedig továbbra is őrzik első helyüket a tabellán.

Merseváti SE - Alsóújlaki SC 1-3 (0-3)       Mersevát, vezette: Busi

Mersevát: Patyi - Gönye, Dénes, Nagy, Takács M. (Szalai-Golda, 86.), Kulman, Szalai, Falka, Homlok, Takács B. (Magyar, 46.), Döbröntei

Alsóújlak: Gábor (Baba, 46.) - Gampel Do., Kaposi, Pados (Toldi, 46.), Hantó, Varga Á., Varga N. (Pintér N., 78.), Vasas (Gampel Dá., 67.), Pintér B. (Papp, 67.), Káldi, Varga R.

Gólszerzők: Magyar 78., ill. Hantó 3 (15., 29., 31.)

A Mersevát-Alsóújlak mérkőzés is tartogatott egy mesterhármast, ezt Hantó Milán szerezte, s mivel erre csak egy ízben tudott válaszolni a hazai gárda, 3-1-es alsóújlaki siker született.

Pecöl SE - Uraiújfalu SE 3-0 (2-0)        Pecöl, vezette: Dr. Polgár

Pecöl: Kollarics - Láda, Kurucz (Boncz, 64.), Gyürü, Oszkó (Németh, 79.), Farkas, Kiss, Hóbor (Joó, 64.), Kasza P. (Varga, 82.), Márok, Kasza K.

Uraiújfalu: Pócza - Szabó M., Binder, Keszei, Szabó B., Kollárits, Pungor Sz. (Pungor I., 84.), Csete, Szabó T., Dornai (Pungor N.,67.), Agg

Gólszerzők: Márok 6., Láda 15., Farkas 61.

Kiállítva: Szabó B. 17. (Uraiújfalu)

A hazai csapat számára lélektani szempontból is nagyon fontos mérkőzés következett az Uraiújfalu ellen. A találkozó eredményének alakulását nagyban befolyásolta, hogy a vendégek korán, már a 17. percben tíz emberre fogyatkoztak. A pecöliek végig uralták a játékot, csak a rúgott gólok száma volt kérdéses. Megérdemelt hazai győzelem született.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 35. szám - 2024.10.11.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.