Az elbocsátások ellen demonstráltak a tanárok Szombathelyen
Az akcióra érkeztek tanárok a Kanizsai Dorottya Gimnáziumból, a Bolyaiból, a Neummaból, a Zrínyiből is, hogy az elbocsátások ellen tiltakozzanak.
Szecsődi Tímea esetéről a nyugat.hu számolt be részletesen, a polgári engedetlenséget választó, emiatt rendkívüli felmentéssel megfenyegetett tanárnő azt mondta a hírportálnak december elején:
„A sztrájktörvénnyel ellehetetlenítették, hogy a pedagógusok megfelelő formában emelhessenek szót az oktatásért, az ország sorsáért. A tárgyalások során nem született érdemi megállapodás a kormány és a szakszervezetek között. Az oktatás helyzetét (óvodától az egyetemig) csak az érzi igazán, aki benne van – diák, szülő és pedagógus/oktató. Ők, mi viszont nagyon érezzük. Rendkívüli időket élünk, és úgy gondolom, hogy az oktatás is valós vészhelyzetben van. Nincs már más eszköz a kezünkben, mint a polgári engedetlenség”
Péntekre egyébként Budapestre, az oktatás ügyét érintő kérdések szóló konzultációra hívott össze tanárokat a Belügyminisztérium, a Szombathelyi Tankerületből több pedagógus vesz részt az eseményen - iskolaigazgató, tanárok. A programról semmit nem lehet tudni, budapesti értesülések szerint délelőtt felszólalások lesznek, arról, hogy Pintér Sándor belügyminiszter részt vesz-e a rendezvényen, nincsenek információk.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.